2 javë pas mbylljes si spital COVID-2, “Shefqet Ndroqi” pret pacientët me sëmundje të mushkërive

Koha e leximit22 sekonta

TIRANË– 2 javë pas mbylljes si spital COVID-2, “Shefqet Ndroqi” i është kthyer normalitetit duke pritur pacientët me sëmundje të mushkërive.

Që nga dita e mërkurë, 15 pacientë me sëmundje të mushkërive janë shtruar në senatorium, i cili ka qenë i mbyllur për 14 ditë pasi pat shërbyer si spital COVID.

Nderkohë, klinika pneumologjike e transferuar në QSUT do të vijojë të qëndrojë e hapur deri në fund të muajit qershor.

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Vrasja e Klodian Rashës, shtyhet seanca gjyqësore për Nevaldo Hajdarajn
Next post Dalin notat e provimit të Anglishtes, Ministrja e Arsimit publikon linkun e rezultateve