“3500 lekë doza”, përshtati biznesin për shitje kokaine, arrestohet 40-vjeçari

Koha e leximit1 minuta, 55 sekonta

TIRANË– Policia ka finalizuar operacionin e koduar “ALLIASI”, ku u vu në pranga shtetasi 40-vjeçar, Kreshnik Halilaj, pasi u kap duke shitur kokainë.

Pranë banesës së tij, Halilaj kishte në pronësi një dyqan për shitje cigaresh, por e kishte përshtatur atë për të shitur kokainë. Mësohet se Halilaj shiste 3500 lekë të rinj një dozë kokainë.

Pas 5 muajsh hetime, 40-vjeçari u arrestua në flagrancë. Gjatë kontrolllit të biznesit dhe banesvs së tij, u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë narkotike kokainë, një armë zjarri pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë:

Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “ALLIASI”, pas një hetimi 5-mujor.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për goditjen e veprimtarisë në fushën e narkotikëve.

Kishte përshtatur një tabachino për shitjen e drogave të forta, kundrejt shumës 3500 lekë të rinj për dozë, vihet në pranga 40-vjeçari.

Sekuestrohen lëndë narkotike kokainë, një armë zjarri pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “ALLIASI”, në kuadër të të cilit bënë ekzekutimin e masës së sigurisë për shtetasin K. H., 40 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” në mungesë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë një hetimi 5-mujor, shërbimet e Policisë bënë të mundur dokumentimin me prova ligjore të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave të forta.

Ky shtetas u kap në kushtet e flagrancës në zonën e Alliasit, në një tabachino pranë banesës së tij, ku shiste lëndë narkotike kokainë kundrejt 3500 lekë të rinj për dozë.

Gjatë kontrollit të tabachinos dhe banesës u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë narkotike kokainë, një armë zjarri pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

/Zoguu.al/ 

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post KRUJË/ 51-vjeçari vret me thikë gruan brenda makinës, më pas tenton të vetëvritet
Next post Vuante nga një sëmundje në zemër, ndahet nga jeta poeti dhe kineasti Petrit Ruka