Arrestohet reperi i njohur në aeroport

Koha e leximit57 sekonta

Fetty Wap u arrestua të premten në aeroportin e New Jersey-t. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është William Junior Maxwell II, u arrestua pasi ndaj tij kishte një urdhër aktiv. TMZ raporton se kishte një urdhër të veçantë për arrestimin e tij për shqetësime publike në North Bergen, New Jersey, i cili doli kur po kontrollonin të dhënat e tij në aeroport.

“Oficerët morën një thirrje monitoruese të kyçit të këmbës për një urdhër aktiv nga North Bergen, New Jersey. U zbulua një urdhër aktiv dhe i dyshuari më pas u transportua në pikën tonë të kontrollit.”, tha një zëdhënës i policisë. Detajet e incidentit nuk janë zbuluar, megjithatë, zëdhënësi konfirmoi se Fetty është liruar me kusht.

Kjo ngjarje vjen në më pak se dy muaj pasi Fetty u arrestua nën akuzat për shpërndarje droge. Agjentët federalë e akuzuan Fetty-n për pjesëmarrje në një rrjet të trafikut të drogës në shkallë të gjerë dhe e akuzuan atë për komplot për shpërndarjen dhe zotërimin e substancave të kontrolluara, duke përfshirë heroinën dhe kokainën.

/abcnews.al

The post Arrestohet reperi i njohur në aeroport appeared first on Abc News.

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Referendumi i parë në 31 vite, Këlliçi: Dita do jetë e qetë, demokratët në radhë për të votuar
Next post Estetika në komunikim, në periudhën e metamodernizmit