Puno me ne

Dërgo punimin tënd

Zoguu.al është vazhdimisht në mbështetje të talenteve të reja të cilët kanë pasion shkrimin, aktualitetin, investigimet, analizat, etj. Në kuadër të këtij procesi ftojmë të gjithë këta persona të dërgojnë punimin e tyre në adresën e e-mail-it zoguual@zoguu.al. Faleminderit!

July 30, 2021

COVID-19/ Asnjë viktimë dhe 2 raste të reja infektimesh gjatë 24 orëve të fundit në vend

2 min read

Spitali infektiv në QSUT

TIRANË– Gjatë 24 orëve të fundit nuk ka pasur asnjë viktimë nga COVID-19 dhe vetëm 2 persona të infektuar.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjithsej janë kryer 2803 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19 dy qytetarë: 1 rast në Tiranë dhe 1 në Vaun e Dejës.

Ditën e sotme janë shëruar  11 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,966 që nga fillimi i epidemisë.

Raportohet se aktualisht 3 pacientë po marrin trajtim spitalor, ku njëri prej tyre është në terapi intensive.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat dhe të mos
neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes.

Statistika (24 Qershor 2021)
Raste të reja ditore 2
Të shëruar në 24 orë 11
Të shtruar në spitale 3

Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2803

Testime totale 786,319
Raste pozitive 132,499
Raste të shëruara 129,966
Raste Aktive 78
Humbje jete 2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 25

Shkodër 23

Durrës 8

Lezhë 7

Berat 5

Elbasan 4

Dibër 2

Kukës 2

Korçë 1

Vlora 1

/Zoguu.al/