Puno me ne

Dërgo punimin tënd

Zoguu.al është vazhdimisht në mbështetje të talenteve të reja të cilët kanë pasion shkrimin, aktualitetin, investigimet, analizat, etj. Në kuadër të këtij procesi ftojmë të gjithë këta persona të dërgojnë punimin e tyre në adresën e e-mail-it zoguual@zoguu.al. Faleminderit!

July 30, 2021

COVID-19/ Gjatë 24 orëve të fundit nuk raportohet asnjë viktimë, vetëm 5 qytetarë rezultojnë pozitivë

2 min read

Spitali infektiv në QSUT

TIRANË– Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë humbje jete nga COVID-19, ndërsa raportohen vetëm 5 raste të reja.

Gjithsej janë kryer 4,064 testime, nga të cilat 5 qytetarë kanë rezultuar pozitivë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 3 raste në Shkodër, 1 rast në Tiranë dhe 1 në Vlorë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 12 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,941 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht janë 100 pacientë me COVID në vendin tonë. 2 pacientë po marrin trajtim spitalor, njëri prej të cilëve është në terapi intensive.

Ministria e Shëndetësisë u bën thirrje qytetarëve të vijojnë të zbarojnë me përpikmëri rregullat dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes.

Statistika (22 Qershor 2021)
Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 12
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 4,064

Testime totale 781,556
Raste pozitive 132,496
Raste të shëruara 129,941
Raste Aktive 100
Humbje jete 2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 33
Tiranë 30
Durrës 10
Berat 7
Lezhë 7
Elbasan 5
Dibër 3
Kukës 2
Korçë 1
Fier 1
Vlora 1

/Zoguu.al/