COVID-19 në Kosovë/ Rritet numri i rasteve të reja

Koha e leximit26 sekonta

PRISHTINË– Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është shënuar 1 viktimë dhe 352 raste të reja me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka njoftuar se janë kryer 5200 testime. Ditën e sotme janë shëruar 13 persona, duke e cuar numrin e të shëruarve në 105.732.

Aktualisht 1,695 qytetarë janë të infektuar, ndërsa në 24 orët e fundit janë dhënë 9.590 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Deri tani 166.148 qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës.

 

229826373 2058443824313194 1058019601192729049 N

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post “Nuk bëri thirrje për masakra”, gazetarja kosovare hedh poshtë akuzat ndaj Goran Bregovic
Next post Ministri i Brendshëm paralajmëron shkaktarët e zjarreve: Do përballeni me ligjin