Puno me ne

Dërgo punimin tënd

Zoguu.al është vazhdimisht në mbështetje të talenteve të reja të cilët kanë pasion shkrimin, aktualitetin, investigimet, analizat, etj. Në kuadër të këtij procesi ftojmë të gjithë këta persona të dërgojnë punimin e tyre në adresën e e-mail-it zoguual@zoguu.al. Faleminderit!

September 25, 2021

“E turpshme!”, pa pasaportë vaksinimi dhe test PCR, kryeministrit të Malit të Zi nuk iu lejua hyrja në Shqipëri, kthehet në kufi

1 min read

Ardhja e Zdravko Krivokapić ne Shqiperi

TIRANË– Kryeministrit të Malit të Zi, Zdravko Krivokapić, nuk i është lejuar kalimi në doganë për të hyrë në Shqipëri, pasi nuk paraqiti test PCR dhe as pasaportë vaksinimi.

Lajmin e ka publikuar në rrjete sociale gazetari malazez, Aleksandar Brezar. Në videot e publikuara prej tij, shihen automjetet qeveritare, të cilat ktheheshin pas në kufi.

“Kryeministri malazez Zdravko Krivokapiç me sa duket u kthye në kufirin shqiptar për të mos pasur një test të vlefshëm PCR ose një pasaportë vaksinimi, gjë që mund ta ndalojë atë të marrë pjesë në drekën e Ballkanit Perëndimor me kancelaren gjermane Angela Merkel. E turpshme!”- shkroi ai në Twitter.

Pas kthimit në kufi, Krivokapiç u kthye në Podgoricë dhe u nis përsëri për në Shqipëri. Mësohet se fluturimi i aeroplanit të qeverisë nga aeroporti në Golubovci, i cili u ul në Tiranë, u regjistrua në faqen e internetit të Flightradar24.

/Zoguu.al/