Erion Veliaj plas bombën: Të pavaksinuarit nuk do të hyjnë në stadium dhe koncerte

Koha e leximit51 sekonta

TIRANË– Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka deklaruar se vaksinimi do të jetë kusht për pjesëmarrjen në aktivitete të ndryshme.

Lajmin Veliaj e dha gjatë vizitës në familjen Trimi në Ndroq, banesa e së cilës u rindërtua pas tërmetit. Ai u shpreh se hyrja në stadiume, në koncerte, në evente do të lejohet vetëm për personat e vaksinuar, ndërsa tha se vetëm në këtë mënyrë Tirana do të hapet 100%.

“Nëse doni që Tirana të hapet 100%, pra që të lejohet publiku në ndeshjet e futbollit ose në koncerte, duhet të jesh i vaksinuar. Nëse doni të shkoni në aktivitete te Amfiteatri i Liqenit, në sheshin Skënderbej, apo të ndiqni koncertet e Dua Lipës, Rita Orës, s’ka rëndësi kush vjen, duhet të jeni të vaksinuar.

Nëse nuk vaksinohesh, nuk ke pse e mban peng qytetin që të kthehet në jetën e tij normale. Sepse i bie që 1% e shoqërisë dikton 99% të të tjerëve. Nëse s’do të vaksinohesh, rri ti në shtëpi dhe beso idiotësitë e portaleve”, tha Veliaj.

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post DURRËS/ Vinte nga Ekuadori, sekuestrohet 7 kg kokainë brenda kontenierit me peshk, arrestohet pronari i firmës (Emri)
Next post Situata me zjarret/ Mbërrin në Rinas helikopteri i parë nga Çekia, 2 të tjerë priten në orën 17:00