Fillojnë “ethet” e 25 prillit; Nis sot fushata elektorale

Koha e leximit29 sekonta

TIRANЁ- Ditën e sotme nis fushata elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Dy forcat kryesore politike PD dhe PS, do të hapin fushatën e tyre nga 2 sheshet kryesore të kryeqytetit.

Demokratët kanë zgjedhur për hapjen e fushatës sheshin “Nënë Tereza” në orën 17:00, ndërsa socialistët kanë zgjedhur sheshin “Skënderbej” në orën 18:00.

Partia Demokratike ka krijuar koalicion me Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe të pranishëm do të jenë 222 kandidatët e “Aleancës për Ndryshim”.

Ndërsa Partia Socialiste do të ketë të pranishëm 153 kandidatët  që garojnë në 12 qarqe të vendit.

⁄Zoguu.al⁄

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Finalizohet marrëveshja për sigurimin e vaksinave kineze, nisen drejt Tiranës 192 mijë doza
Next post Ish-ministri i shëndetësisë sulmon Ramën: Shqiptarët meritojnë vaksina me standartin e BE-s