Puno me ne

Dërgo punimin tënd

Zoguu.al është vazhdimisht në mbështetje të talenteve të reja të cilët kanë pasion shkrimin, aktualitetin, investigimet, analizat, etj. Në kuadër të këtij procesi ftojmë të gjithë këta persona të dërgojnë punimin e tyre në adresën e e-mail-it zoguual@zoguu.al. Faleminderit!

July 30, 2021

Franca heq përdorimin e maskës dhe shtetrrethimin gjatë natës

1 min read

PARIS– Shteti francez ka marrë vendimin për të hequr shtetrrethimin gjatë natës dhe nevojën për mbajtjen e maskave në ambjentet e hapura.

Vendimi u mor pas përmirësimit të situatës së COVID-19 në Francë dhe shtimit të personave të vaksinuar. Lajmi i mirë u dha nga kryeministri Jean Castex, i cili njoftoi se heqja e maskave do të nisë nga dita e enjte, ndërsa heqja e shtetrrethimit gjatë natës do të nisë nga dita e diel.

Kujtojmë që ditën e martë, në Francë filloi vaksinimi i fëmijëve 12 deri në 18 vjeç, ndërkohë mbi 58% e popullsisë së rritur të Francës ka marrë të paktën një dozë vaksine COVID-19.

/Zoguu.al/

Open chat
Raporto!