Puno me ne

Dërgo punimin tënd

Zoguu.al është vazhdimisht në mbështetje të talenteve të reja të cilët kanë pasion shkrimin, aktualitetin, investigimet, analizat, etj. Në kuadër të këtij procesi ftojmë të gjithë këta persona të dërgojnë punimin e tyre në adresën e e-mail-it zoguual@zoguu.al. Faleminderit!

September 25, 2021

Gazetarja greke e pyet për marrëdhënien me Turqinë, Rama e vë në siklet: Mos je xheloze?

1 min read

Kryeministri Edi Rama

SHKUP– Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme në Forumin Ekonomik në Maqedoninë e Veriut, ku i është përgjigjur me batutë pyetjes së gazetares greke, e cila e pyeti për marrëdhëniet me Turqinë.

“Mos jeni xheloze”- iu drejtua Rama gazetares teksa shtoi se është një marrëdhënie e frytshme dhe strategjike për të dyja palët.

Gazetarja: Si janë marrëdhëniet me Turqinë?

Rama: Mos jeni xheloze nga kjo marrëdhënie se është një marrëdhënie e frytshme për të dyja palët, për ne është shumë e qartë jetojmë në mes të trekëndëshit dhe njerëzit, historia na bëjnë partnerë strategjik.

Gazetarja: Nuk është xhelozi.

Rama: Po flisja për marrëdhënien tënde, jo xhelozisë zyrtare nga Greqia.

/Zoguu.al/

Open chat
Raporto!