Iu gjetën doza kanabisi në makinë, arrestohet djali i Azem Hajdarajit dhe miku i tij

Koha e leximit33 sekonta

ELBASAN– Policia e Elbasanit ka arrestuar djalin e vogël të ish liderit të Lëvizjes së Dhjetorit, Azem Hajdarit, pasi u kap me drogë në makinën që po udhëtonte.

Ditën e djeshme Hajdaraj u shoqërua në komisariat pasi në automjetin tip “Audi”, në të cilën ndodhej sëbashku me mikun e tij  Ergi Gjumsi, u gjetën disa doza kanabis. Sot policia ka dhënë masën e arrestit për dy të rinjtë.

Brenda automjetit gjendej dhe një 19-vjecare, por nuk është proceduar penalisht.

Në cilësin e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, dy aparate celular dhe automjeti.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

/Zoguu.al/

 

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Reforma në Drejtësi, Kim: Kanë dashur ta pengojnë, tashmë po shohim rezultate! SHBA gjithmonë një mbështetje
Next post DURRËS/ Përplasen 2 automjete, ndërron jetë një grua