Kryebashkiaku Veliaj njofton dezinfektimin e çdo shkolle në Tiranë, ndan foto nga shkolla “Aleks Buda”

Koha e leximit39 sekonta

TIRANË– Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka njoftuar se ka nisur dezinfektimi i shkollave në çdo zonë të Tiranës.

Ai ka ndarë në rrjete sociale pamje dhe video nga dezinfektimi i shkollës ‘Aleks Buda’.

“Mirëmëngjesi nga shkolla ‘Aleks Buda’, në Njësinë 11. Kolegët pas lyerjeve e mirëmbajtjes, kanë nisur dezinfektimin në çdo shkollë!”, shkruan Veliaj.

View this post on Instagram

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Kujtojmë që viti i ri shkollor për arsimin parauniversitar do të fillojë më 27 shtator, ndërkohë shkollat do të jenë të hapura që në 1 shtator për të pritur nxënësit që duan të zhvillojnë mësim plotësues. Ky nuk ështi detyrueshëm, por do i ndihmojë nxënësit për mangësitë e krijuara nga viti i kaluar dhe do i përgatisë për fillimin e vitit të ri.

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Marina Vjollca konfirmon shtatzëninë duke ndarë foto me barkun e rrumbullakosur, merr dhuratën e vecantë nga stilistja italiane
Next post “Urdhëruesit” dhe “pranuesit” bëhen bashkë për të pritur 121 afganët e parë që mbërritën në Rinas! Ku do të akomodohen?