Kryeministri kosovar u bën thirrje qytetarëve të vaksinohen: Bashkë ia dalim

Koha e leximit17 sekonta

PRISHTINË– Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve të vaksinohen.

Ai ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për të përcjellë mesazhin, duke e vënë foto kopertine në Facebook.

“Vaksinohu, bashkë ia dalim”, shkruhet në foto.

Kosova po bën fushatë vaksinimi për qytetarët, pasi varianti Delta duket se do të përhapet shumë shpejt.

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Koreja e Veriut paralajmëron Korenë e Jugut për stërvitjen e përbashkët me SHBA
Next post Shkëmbimi i drogës mes të rinjve nuk shkoi siç duhet në Fier, policia i pikas dhe arreston 5 shtetas