Leonora Jakupi vlerësohet për kontributin e saj në muzikë

Koha e leximit36 sekonta

Përveçse një ndër këngëtaret më të mira, Leonora Jakupi vlerësohet si një ndër gratë më joshëse të estradës. Njihet për hitet e shumta muzikore megjithëse kohët e fundit ka bërë një pauzë nga muzika. Së fundmi, ajo është vlerësuar nga diaspora për kontributin e saj në muzikë me një certifikatë mirënjohje.

Lajmin e ka ndarë vetë këngëtarja me ndjekësit e saj në Instagram. “Nder i mërgatës shqiptare” iu dhurua nga shoqata “Nënë Tereza”, në Namur të Belgjikës. “Ka krijuar individualitetin e saj duke pasuruar fondin muzikor kombëtar. Si një artiste e kompletuar që është dhe simbol i hijeshisë dhe bukurisë dardane.”, thuhet në certifikatë.

 

/abcnews.al

The post Leonora Jakupi vlerësohet për kontributin e saj në muzikë appeared first on Abc News.

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Deputeti uroi me Enver Hoxhën, Alibeaj: PD po përgatit paketën për dekomunistizimin e shoqërisë
Next post Rikthehet kriza e punonjësve