Puno me ne

Dërgo punimin tënd

Zoguu.al është vazhdimisht në mbështetje të talenteve të reja të cilët kanë pasion shkrimin, aktualitetin, investigimet, analizat, etj. Në kuadër të këtij procesi ftojmë të gjithë këta persona të dërgojnë punimin e tyre në adresën e e-mail-it zoguual@zoguu.al. Faleminderit!

July 30, 2021

Manastirliu: Ditën e sotme do të mbërrijnë 11,700 doza të vaksinës Pfizer, Shqipëria cilësohet si zonë me risk të ulët infektimi

2 min read

Ministrja Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj në Kuvend

TIRANË– Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka lajmëruar se ditën e sotme do të mbërrijnë 11,700 doza të vaksinës Pfizer.

Ministrja bëri të ditur se prej 9 javësh Shqipëria ka paraqitur një numër të ulët të rasteve të reja të infektimeve me COVID-19 ndaj është cilësuar si zonë me risk të ulët të përhapjes së koronavirusit.

Ajo tha se vaksnimi do vijojnë pa ndalim, por lehtësimi i masave duhet të shoqërohet me vigjilencë të shtuar në zbatimin e rregullave.

Postimi në Facebook

Sot mbërrijnë edhe 11,700 doza të vaksinës Pfizer, teksa vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, me objektivin e palëkundur, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar.

Lajmi i mirë është se Shqipëria hyn në në javën e 9 me rënie të qëndrueshme të rasteve të reja me #Covid19 dhe tashmë jemi -sipas të gjitha vlerësimeve- zonë me risk të ulët të përhapjes së infeksionit të shkaktuar nga virusi Sars-Cov2, por lehtësimi i masave duhet të shoqërohet me vigjilencë të shtuar në zbatimin e rregullave, për të frenuar përhapjen e #covid19.

/Zoguu.al/