Matura Shtetërore/ Ministria e Arsimit publikon datat e Provimeve të Vjeshtës për maturantët mbetës

Koha e leximit27 sekonta

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve të vjeshtës për maturantët mbetës.

Provimi i Gjuhës së Huaj do të zhvillohet në datë 24 gusht, provimi i Matematika në 31 gusht, ai i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë në 27 gusht dhe Lënda me Zgjedhje në 3 shtator.

Provimet do të fillojnë në orën 10:00 dhe kohëzgjatja është 2 orë e 30 minuta duke zbatuar rregullat anti-COVID, ku në çdo klasë duhet të ketë 10-15 maturantë.

Të njëjtat data janë caktuar edhe për Maturën Shtetërore Profesionale.

foto galeri

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Babai kërcënon me armë zjarri djalin e tij, procedohet penalisht bashkë me djalin e vogël
Next post Romir Zalla flet për skenat intime me Ema Andrean në serialin e tij të ri: Do ketë puthje