Pas Tiranës, Presidentja e Komisionit Evropian viziton Shkupin, zhvillon takim me presidentin dhe kryeministrin e vendit

Koha e leximit28 sekonta

SHKUP– Pas vizitës në Tiranë,  Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut.

Në Shkup, Presidentja është pritur nga Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov. Ajo ka zhvilluar një takim me presidentin e vendit, Stevo Pendarovskin, si dhe kryeministrin Zoran Zaev.

Zaev dhe Leyen e kanë përmbyllur takimin e tyre me një konferencë të përbashkë për shtyp, gjatë të cilës, Presidentja u shpreh se Maqedonia e Veriut ka arritur shumë në kohët e fundit dhe se e ardhmja e saj është në Bashkimin Evropian.

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Shkak situata e tensionuar në Kosovë, Rama dhe Vuçiç nuk flasin në konferencën e përvjetorit të “Ballkanit të Hapur”
Next post Defekt në rrota, del nga pista një avion mallrash në Aeroportin e Rinasit