Pensionisti lezhjan bën vaksinën kineze: Po më ndodhi gjë mua të tjerët do marrin hak

Koha e leximit29 sekonta

LEZHË– Në vendin tonë ka nisur vaksinimi masiv, ku grupmosha mbi 65 vjeç po merr vaksinën kineze Sinovac.

Një pensionit nga Lezha që po merrte vaksinën kundër COVID- 19, mbante në maskën e tij frazën “Basha Hajde” dhe është shprehur se nëse i ndodh gjë nga vaksina të tjerët do marrin hak për të.

“Ishalla dashtë zoti nuk më gjen gjë. Po më gjeti gjë, unë s’kam çfarë të bëj se do kem vdekur, por ato që kam lënë pas kanë me marr hak. Ouu ca është mo kjo, rrasi telin kinez në të”.

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Gati për hitin e rradhës/ Stresi zbulon detaje nga bashkëpunimi me reperin e njohur anglez
Next post Kosova shënon 13-vjetorin e miratimit të Kushtetutës