October 21, 2021

Zoguu.al

Zoguu.al

Protestë kundër masave shtrënguese antiCOVID në Australi, policia përdor gaz lotsjellës dhe plumba gome (Fotot)

1 min read

Protesta ne Australi

MELBOURNE– Qytetarët e Melbourne në Australi kanë dalë sërish në rrugët e qytetit për të protestuar kundër masave shtrënguese kundër COVID-19.

Këtë herë, ata kanë zbarkuar në zonën e Monumentit të Luftës së Australisë, por punonjësit e policisë u kundërpërgjigjën duke përdorur plumba gome dhe gaz lotsjellës. Qytetarët qenë të papërgatitur, ndaj protesta u arrit të ndalohej.

Protestat e shumta janë nxitur kryesisht nga vendimi i qeverisë për vaksinim të detyrueshëmm të qytetarëve, si edhe nga izolimi për një kohë të gjatë.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

/Zoguu.al/

 

Open chat
Raporto!