Reshjet e shumta të shiut, bllokohen disa fshatra në Librazhd

Koha e leximit29 sekonta

Reshjet e shumta të shiut që kanë rënë në orët e fundit kanë bërë që të bllokohet qarkullimi i banorëve në rrugën Gostimë-Polis Sheh.

Si pasojë e prurjeve të shumta të lumit Gostimë, të bllokuara kanë mbetur fshatrat Polis Sheh, Fushë Bullë të cilët lidhin me njësinë Administrative të Polisit.

Ndërkohë, shembje toke ka në rrugën Polis-Sheh, lagjja Gjerë. Të bllokuar kanë mbetur banorët dhe nxënësit ndërsa është bërë i pamundur edhe furnizimi i banorëve me ushqime. /abcnews.al/

The post Reshjet e shumta të shiut, bllokohen disa fshatra në Librazhd appeared first on Abc News.

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Dallgët i nxjerrin në breg, mbetjet “pushtojnë” Lungomaren
Next post Deputeti uroi me Enver Hoxhën, Alibeaj: PD po përgatit paketën për dekomunistizimin e shoqërisë