Uniformat blu nisin sot vaksinimin

Koha e leximit24 sekonta

Sot punonjësit e policisë në vend do të nisin vaksinimin.

Ky lajm u bë i ditur nga kryeministri Edi Rama, i cili me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” tha se ditën e sotme ka nisur vaksinimi për uniformat blu.

Vaksinimet masive po vijojnë në vend. Përvec kategorisë së të moshuarve, po vijojnë vaksinimet edhe për kategoritë e personave me risk te lartë infektimi: mjekët, punonjësit e fasonerive, mësuesit, gazetarët, uniformat blu e me tej.

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Shqipëria e dyta në Europë pas Gjermanisë; si gënjeu Taulant Balla për vaksinimin masiv
Next post Pranohet ankimi i PS–së, KAS vendos fletën e votimit me numra