Zgjedhjet në Gjirokastër shpallen të vlefshme, Ivi Kaso: Do ankimohet në Kolegjin Zgjedhor

Koha e leximit26 sekonta

TIRANË- Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka dhënë vendimin për ti shpallur të vlefshme zgjedhjet në Gjirokastër, ndërsa Partia Demokratike e kundërshton dhe e cilëson të kundraligjshëm.

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso është shprehur se ky vendim do të ankimohet në Kolegjin Zgjedhor, ai kërkon që të hetohet përsëri dhe Kolegji të marrë vendimin për ti shpallur të pavlefshme rezultatet e zgjedhjeve.

“Beteja jonë do të vazhdojë në të gjitha shkallët anikomore, është një detyrim që ia kemi qytetarëve.”- tha Kaso.

/Zoguu.al/

Bazuar në Ligjin Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Previous post Shfaqen pamjet nga aksidenti në Malësinë e Madhe ku humbën jetën 2 persona
Next post Shpërthimi i mistershëm trondit Tiranën, policia heton për shkaqet